tapety natryskowe

 

Płynne tapety to mieszanka bawełny jedwabiu i celulozy, która służy do dekoracji ścian i sufitów. Można je stosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak również w biurach, restauracjach, hotelach, kawiarniach, salonach oraz wszędzie tam gdzie chcemy w łatwy sposób nadać pomieszczeniu elegancki wygląd.
Płynne tapety posiadają wiele unikalnych cech, dzięki którym są produktem niepowtarzalnym, np.: wyciszają pomieszczenia, izolują ciepło, regulują wilgotność i są odporne na zabrudzenia.

Dzięki nadzwyczajnym właściwościom, szerokiej palecie wzorów (200), stosowaniu wyłącznie naturalnych surowców oraz renomie firmy budowanej przez lata nasz produkt jest bezkonkurencyjny.

 

Regulacja wilgotności
Podczas nakładania płynne tapety są elastyczną masą i zawierają około 1,5 l wody na m2. W związku z tym pokryte nimi ściany i sufity są w stanie zmagazynować dużą ilość wody i potem ją oddać. Wilgoć nie powoduje odejścia materiału od ściany.

Wygłuszanie
Płynne tapety są materiałem elastycznym i nie odbijają dźwięku. Po nałożeniu ich na ściany znika z pomieszczenia pogłos i uciążliwe szmery.

Docieplanie
Przy pokryciu ścian płynnymi tapetami ciepło pozostaje w pomieszczeniu. Dzięki specjalnej strukturze materiału i zazębianiu się włókien tapety ze sobą i z podłożem różnice temperatur pomieszczenia i ściany zostają zredukowane. Pamiętaj !! Płynne tapety poza walorami estetycznymi dają Ci dodatkowe ciepło.

Wyrównanie ścian
Wszelkiego rodzaju niedoskonałości ścian, takie jak rysy, dziury czy pęknięcia zostają naszym materiałem wyrównane. Zamiast gipsować ściany i zapylać sobie całe mieszkanie oraz płuca można je wyrównać płynnymi tapetami . Materiał jest elastyczny i dzięki temu niepodatny na rysy czy inne niedoskonałości ścian. Ponadto w przypadku drobnych uszkodzeń tapety można ją zmoczyć i naprawić usterkę.

Skład
Pokrycia ścian  składają się z naturalnych włókien, w szczególności bawełny i celulozy, środkiem scalającym jest substancja roślinna. Do produkcji używane są najwyższej jakości włókna, które dobrze się ze sobą łączą. Gdy materiał zostanie zmieszany z wodą włókna zazębiają się ze sobą i z podłożem. Elementami dekoracyjnymi są głównie minerały, przede wszystkim mika.

Odporność na brud
Jako naturalny materiał płynne tapety  są antystatyczne i dlatego w dużej mierze odporne na brud.

Różnorodność wzorów
Płynne tapety  są dostępne w 200 wzorach. Poszczególne wzory można ze sobą mieszać. Dzięki zastosowaniu kilkuset różnych składników pochodzących z wielu zakątków świata wzory te są niepowtarzalne i posiadają ogromny urok. To właśnie dzięki temu płynne tapety nadają pomieszczeniom szczególną atmosferę i czar wszystkich kontynentów.

Powierzchnia bez spoin
Płynne tapety  są w trakcie nakładania jednorodną masą i dzięki temu nie tworzą spoin oraz łączeń.

Możliwości zastosowania
Materiał  można stosować zarówno w nowym jak i starym budownictwie. Nadają się do wszelkiego rodzaju czynności remontowych, dekoracji i odświeżania pomieszczeń.